Sammen med e-mærket sikrer vi dig…
Vores webshop bliver løbende kontrolleret af e-mærket. Det sikrer dig, at vi lever op til de krav certificeringen stiller.
Se vores certifikat – det er vi stolte af…!
Advarsel: Sidste enheder på lager!
ro25662-2019
Grand Cru Skærebrætter
Den nye træserie tæller forskærebræt, skærebræt i to størrelser, bordskåner og serveringsbakke. Alle delene er udført i europæisk egetræ, der er nemt at rengøre og vedligeholde – og bedst af alt bliver smukkere og smukkere med alderen.
Forskærebrættet med saftrille er lavet i bambus, der ikke kun er smukt, men også et miljøvenligt alternativ til træ. Skærebrættets rummelige saftrille opsamler saften, når du skærer kød. Men brættet er også flot til servering af fx kød, ost og frugt. Samtidig er bambus et let materiale, der gør forskærebrættet nemt at håndtere og rengøre. I bambusserien finder du en række skærebrætter i forskellige størrelser.
Den originale Grand Cru serie omfatter et bredt udvalg af produkter til køkken og bord. Den nye træserie tæller forskærebræt, skærebræt i to størrelser, bordskåner og serveringsbakke.
Alle delene er udført i europæisk egetræ, der er nemt at rengøre og vedligeholde – og bedst af alt bliver smukkere og smukkere med alderen.
Design: Rosendahl
Størrelse: B: 30, L: 45cm
Tåler ikke opvaskemaskine
Tilgængelig igen: